Čo všetko by mala dobrá realitná kancelária pre vás urobiť?
29. 03. 2024

Čo všetko by mala dobrá realitná kancelária pre vás urobiť?

Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti je významný životný krok, ktorý môže byť sprevádzaný stresom a neistotou. Dobrá realitná kancelária vám môže tento proces uľahčiť a pomôcť vám dosiahnuť vaše ciele odborne, bezpečne a seriózne.

Tu je zoznam služieb, ktoré by ste od kvalitnej realitnej kancelárie mali očakávať:

 1. Odborné znalosti trhu:
 • Realitný maklér by mal mať hlboké znalosti miestneho trhu s nehnuteľnosťami, aby vám pomohol stanoviť optimálnu cenu vašej nehnuteľnosti a našiel pre ňu ideálneho kupca.
 • Maklér by mal sledovať trendy trhu a informovať vás o aktuálnej situácii.
 1. Efektivita a profesionalita:
 • Realitná kancelária by mala mať efektívny proces predaja alebo kúpy nehnuteľnosti, aby sa celý proces zrealizoval čo najrýchlejšie, najplynulejšie a hlavne bezpečne.
 • Maklér by mal s vami úzko komunikovať a informovať vás o každom kroku procesu.
 • Kancelária by mala mať profesionálne vystupovanie a pôsobiť dôveryhodne.
 1. Široká škála služieb: Dobrá realitná kancelária by vám mala ponúknuť širokú škálu služieb, ako napríklad:
  • Zhodnotenie nehnuteľnosti, bezplatná prvá návšteva a poradenstvo.
  • Preveriť právny stav, list vlastníctva, katastrálna mapa a pod.
  • Marketingová kampaň, platená reklama na sociálny sieťach, Google, realitné portále a pod.
  • Home staging, profesionálne fotografie, Virtual staging, letecké zábery z dronu.
  • Virtuálne 3D prehliadky profesionálnou kamerou Matterport, pôdorys s pomeraním nehnuteľnosti.
  • Vytvoriť pre predávanú nehnuteľnosť špeciálnu, vlastnú webovú stránku. 
  • Organizovanie osobných, kvalifikovaných obhliadok s preverenými záujemcami.
  • Právne služby zabezpečené renovovaným realitným právnikom, vybavenie a zaplatenia kastra, zabezpečí bezpečnú úhradu kúpnej ceny a autorizáciu kúpnej zmluvy.
  • Financovanie - hypotéka, poprípade poistenie.
  • Zabezpečí Energetický certifikát.
 1. Individuálny prístup:
 • Realitný maklér by sa mal venovať vašim individuálnym potrebám a preferenciám.
 • Maklér by mal brať do úvahy vaše očakávania a časový harmonogram.
 • Kancelária by mala byť flexibilná a ochotná prispôsobiť sa vašim požiadavkám.
 1. Dôraz na komunikáciu:
 • Realitná kancelária by s vami mala priebežne komunikovať a informovať vás o všetkých dôležitých krokoch a vývoji v procese.
 • Maklér by mal byť k dispozícii pre vaše otázky a požiadavky.
 • Kancelária by vám mala poskytovať transparentné informácie o celom procese.

Okrem týchto základných služieb by dobrá realitná kancelária mala:

 • Mať dobrú reputáciu a referencie od spokojných klientov.
 • Byť členom profesnej asociácie realitných kancelárií.
 • Poskytovať poistenie zodpovednosti za škodu.

Výber realitnej kancelárie je dôležité rozhodnutie. Dôkladne si preštudujte rôzne ponuky a porovnajte služby a provízie jednotlivých kancelárií. Nezabudnite si prečítať zmluvu o sprostredkovaní a uistite sa, že rozumiete všetkým podmienkam.

Dobrá realitná kancelária vám môže ušetriť čas, peniaze a stres a pomôcť vám dosiahnuť vaše ciele pri kúpe alebo predaji nehnuteľnosti.

 

Peter Madleňák
Autor: Peter Madleňák

V realitách som od roku 2005. Realitná kancelária v meste Nitra, pod názvom MADLEŇÁK Reality s.r.o., je miesto, kde ma práca realitného makléra skutočne baví, robím ju preto, že chcem a nie preto, že musím. Odbornosť, bezpečie, serióznosť, dobrá rada, úcta a profesionálny prístup ku klientovi sú základom mojej práce. 

Reality a Nehnuteľnosti je môj svet, môj koníček, moje hobby, preto realitka. Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi a realitnými kanceláriami je pomerne veľký, treba si správne vybrať.

Vytváram 3D video obhliadky, využívam profesionálneho fotografa, zvyšujem hodnotu nehnuteľnosti formou Home Stagingu, pracujem na sociálnych sieťach, všetko s jasným cieľom, predať Vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k Vašej plnej spokojnosti.

Prosím, prečítajte si moje tipy a články. Verím, že vám tieto informácie pomôžu v rozhodovaní a že si pre predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani realitný maklér. Záleží mi na odvedení špičkovej práce a na spokojnosti klienta. Dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa hovoria referencie spokojných klientov. 

Reality vykonávam hlavne v okrese Nitra, mestských častiach mesta Nitra a to Chrenová, Klokočina, Diely, Čermáň, Párovske Háje, Mlynárce, Kynek, Staré mesto, Dražovce, Zobor a okolitých obciach ako Janíkovce, Krškany, Malý a Veľký Lapáš, Cabaj Čápor, Ivanka pri Nitre, Čechynce, Golianovo, Mojmírovce, Branč, Veľký Cetín, Veľký Kýr, Vinodol, Černík, Komjatice, Lehota, Jarok, Veľké Zálužie, Lužianky, Zbehy, Jelšovce, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, Kolíňany, Pohranice, Jelenec, Nové Sady, Čab, Báb, Výčapy Opatovce, Šurianky, Malé Zálužie, Žirany, Lefantovce atď..

Špecializujem sa na byty, rodinné domy, pozemky, komerčné priestory, či už výrobné, skladové, obchodné, reštauračné alebo kancelárske. Pracujem aj s investormi, v mojej ponuke sú aj neverejné, diskrétne ponuky nehnuteľností, vhodné na investíciu. Diskrétnosť je u mňa vždy na 100% zaručená.

Snažím sa mať v ponuke len toľko nehnuteľností, aby som sa im mohol naplno venovať a pracovať s nimi, nie iba inzerovať. Pracujem inak ako ostatný, pre mňa je každá ponuka životný príbeh, pre ktorý robím všetko, aby skončil úspechom. Pre mňa nie ste len číslo, ale človek, osobnosť, ktorá si zaslúži ľudský a profesionálny prístup.

Ako realitný maklér a realitná kancelária som členom Realitnej únie Slovenskej republiky a dodržiavam Realitný kódex.

Ak ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem a porozprávam pri dobrej káve. 

Kvalitné a profesionálne služby zamerané na potreby zákazníka. To je moje tajomstvo úspechu. Pracujem pod svojim vlastným menom, pod vlastnou značkou MADLEŇÁK Reality, neskývam sa za žiadnu inú realitku, moje dobré meno je to, čo Vám ponúkam. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti, je vo väčšine prípadov najväčšou finančnou transakciou života, preto tento krok netreba podceniť a zveriť sa do rúk odborníka. Aj keď potrebujete lekára, tak si vyberiete toho najskúsenejšieho s dobrým menom, ktorý má za sebou stovky úspešných operácii.

 Mojou úlohou je zobrať stres na seba a nechať si Vás užiť kúpu nového domova.peter-madlenak-black-low-res

 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie