Kontrolujete si blok po nákupe v obchode?
25. 05. 2020

Kontrolujete si blok po nákupe v obchode?

Stretol som na nákupe v hypermarkete manželský pár, ktorý si za pokladňou kontroloval každú položku na bloku, či všetko „sedí“ a či ich náhodou nemenovaný obchod nepripravil o nejaké to €.

Na tomto nie je nič zvláštne, keby som s tými ľuďmi nemal pred pár dňami stretnutie, pri ktorom sme sa bavili o predaji ich jediného domu, kde mali problém mi podpísať zmluvu o sprostredkovaní aj napriek tomu, že ju zákon vyžaduje.

Táto zmluva chráni klienta, lebo má presnú kontrolu nad tým, čo robím pre predaj ich nehnuteľnosti, za akú cenu, akú províziu, aké sú moje a ich povinnosti a umožňuje im za jasných podmienok od zmluvy odstúpiť, keď nebudú so mnou spokojní.

Aj toto je v poriadku, majú právo sa rozhodnúť, ale čo ma prekvapuje, že dom predávali asi cez cca 10 realitiek, s ktorými nemali žiadnu zmluvu a ani presne si nepamätali, ktoré to boli a nemali na nich ani kontakt.

Dom sa predáva už cca 6 mesiacov, nikto z maklérov sa im neozval, nemajú žiadnu spätnú väzbu a nevedia čo sa s ich domom deje. Je inzerovaný v rôznych sumách, nejasných rozdielnych informácií  a cena domu neodzrkadľuje situáciu na realitnom trhu v Nitre.

Na jednej strane opodstatnená opatrnosť, či neprišli omylom o 1-2€, na druhej strane zverili celý svoj majetok niekomu, vlastne ani nevedia komu na „dobré slovo“, nevedia koľko za to „dobré slovo“ zaplatia a čo za to dostanú.

 

Peter Madleňák
Autor: Peter Madleňák

V realitách som od roku 2005. Práca realitného makléra ma skutočne baví, robím ju preto, že chcem a nie preto, že musím. Odbornosť, bezpečie, úcta a profesionálny prístup ku klientovi sú základom mojej práce. Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi a realitnými kanceláriami je pomerne veľký, treba si správne vybrať.

Vytváram 3D video obhliadky, využívam profesionálneho fotografa, zvyšujem hodnotu nehnuteľnosti formou Home Stagingu, pracujem na sociálnych sieťach, všetko s jasným cieľom, predať alebo prenajať Vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k Vašej plnej spokojnosti.

Prosím, prečítajte si moje tipy a články. Verím, že vám tieto informácie pomôžu v rozhodovaní a že si pre predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani realitný maklér. Záleží mi na odvedení špičkovej práce a na spokojnosti klienta. Dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa hovoria referencie spokojných klientov. 

ikona-praporek-rgb

Reality vykonávam hlavne v okrese Nitra, mestských častiach mesta Nitra a to Chrenová, Staré mesto, Zobor a okolitých obciach ako Janíkovce, Krškany, Malý a Veľký Lapáš, Cabaj Čápor, Ivanka pri Nitre, Čechynce, Golianovo, Mojmírovce, Branč, Veľký Cetín, Veľký Kýr, Vinodol, Černík, Komjatice, Lehota, Jarok, Veľké Zálužie, Lužianky, Zbehy, Jelšovce, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, Kolíňany, Pohranice, Jelenec, Nové Sady, Čab, Báb, Výčapy Opatovce, Šurianky, Malé Zálužie, Žirany, Lefantovce atď..

Špecializujem sa na predaj rodinných domov, pozemkov, komerčných priestorov, či už výrobných, skladových, obchodných, reštauračných alebo kancelárskych. Pracujem aj s investormi, v mojej ponuke sú aj neverejné, diskrétne ponuky, vhodné na investíciu. Diskrétnosť je u mňa vždy na 100% zaručená.

Ako realitný maklér som členom Realitnej únie Slovenskej republiky a dodržiavam Realitný kódex.

realitna-unia-logo

Ak ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem a porozprávam pri dobrej káve. 

Kvalitné a profesionálne služby zamerané na potreby zákazníka. To je moje tajomstvo úspechu. Pracujem pod svojim vlastným menom, pod vlastnou značkou MADLEŇÁK Reality, neskývam sa za žiadnu inú realitku, moje dobré meno je to, čo Vám ponúkam. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti, je vo väčšine prípadov najväčšou finančnou transakciou života, preto tento krok netreba podceniť a zveriť sa do rúk odborníka. Aj keď potrebujete lekára, tak si vyberiete toho najskúsenejšieho s dobrým menom, ktorý má za sebou stovky úspešných operácii.