Kontrolujete si blok po nákupe v obchode?
25. 05. 2020

Kontrolujete si blok po nákupe v obchode?

Stretol som na nákupe v hypermarkete manželský pár, ktorý si za pokladňou kontroloval každú položku na bloku, či všetko „sedí“ a či ich náhodou nemenovaný obchod nepripravil o nejaké to €.

Na tomto nie je nič zvláštne, keby som s tými ľuďmi nemal pred pár dňami stretnutie, pri ktorom sme sa bavili o predaji ich jediného domu, kde mali problém mi podpísať zmluvu o sprostredkovaní aj napriek tomu, že ju zákon vyžaduje.

Táto zmluva chráni klienta, lebo má presnú kontrolu nad tým, čo robím pre predaj ich nehnuteľnosti, za akú cenu, akú províziu, aké sú moje a ich povinnosti a umožňuje im za jasných podmienok od zmluvy odstúpiť, keď nebudú so mnou spokojní.

Aj toto je v poriadku, majú právo sa rozhodnúť, ale čo ma prekvapuje, že dom predávali asi cez cca 10 realitiek, s ktorými nemali žiadnu zmluvu a ani presne si nepamätali, ktoré to boli a nemali na nich ani kontakt.

Dom sa predáva už cca 6 mesiacov, nikto z maklérov sa im neozval, nemajú žiadnu spätnú väzbu a nevedia čo sa s ich domom deje. Je inzerovaný v rôznych sumách, nejasných rozdielnych informácií  a cena domu neodzrkadľuje situáciu na realitnom trhu v Nitre.

Na jednej strane opodstatnená opatrnosť, či neprišli omylom o 1-2€, na druhej strane zverili celý svoj majetok niekomu, vlastne ani nevedia komu na „dobré slovo“, nevedia koľko za to „dobré slovo“ zaplatia a čo za to dostanú.

 

Peter Madleňák
Autor: Peter Madleňák

        certifikat         certifikat_profesional_1

Prihláste sa k odberu článkov, zadajte svoju emailovú adresu.

Raz do mesiaca tipy a rady e-mailom zadarmo.

spracovaním osobných údajov