Prečo je dôležitá rezervačná zmluva pri kúpe nehnuteľnosti?
02. 04. 2024

Prečo je dôležitá rezervačná zmluva pri kúpe nehnuteľnosti?

Rezervačná zmluva je dôležitým dokumentom, ktorý chráni kupujúceho aj predávajúceho pri kúpe nehnuteľnosti. Stanovuje podmienky rezervácie nehnuteľnosti a záväzky oboch strán.

Dôležitosť rezervačnej zmluvy:

  • Zaisťuje rezerváciu nehnuteľnosti: Rezervačná zmluva chráni kupujúceho predtým, aby nehnuteľnosť kúpil niekto iný a predávajúceho, aby mal istotu, že kupujúci nehnuteľnosť skotočne kúpi a zaplatí za ňu.
  • Stanovuje podmienky kúpy: V rezervačnej zmluve sa stanovuje cena nehnuteľnosti, termín podpisu kúpnej zmluvy a ďalšie dôležité podmienky. Dobre napísaná rezervačná zmluva zároveň slúži aj ako „ZMLUVA O BUDÚCEJ ZMLUVE“
  • Chráni pred podvodníkmi: Rezervačná zmluva znižuje riziko podvodu zo strany predávajúceho a aj kupujúceho.

Trojstranná rezervačná zmluva:

Trojstranná rezervačná zmluva je zmluva, ktorú uzatvára kupujúci, predávajúci a realitná kancelária. Realitná kancelária v tomto prípade vystupuje ako sprostredkovateľ a garantuje dodržiavanie podmienok zmluvy.

Výhody trojstrannej rezervačnej zmluvy:

  • Väčšia bezpečnosť: Realitná kancelária kontroluje právny stav nehnuteľnosti a bonitu predávajúceho.
  • Profesionálny prístup: Realitná kancelária vám pomôže s vyjednávaním o zmluvných podmienkach a s kompletným vybavením administratívy, nielen na katastry.
  • Nezávislý mediátor: Realitná kancelária môže v prípade sporu medzi kupujúcim a predávajúcim vystupovať ako mediátor.

Rezervačná zmluva je dôležitý dokument, ktorý by mal byť súčasťou každej kúpy nehnuteľnosti. Trojstranná rezervačná zmluva s realitnou kanceláriou vám poskytne dodatočnú ochranu a istotu.

Neváhajte a kontaktujte moju realitnú kanceláriu, ktorá vám pomôže s vypracovaním rezervačnej zmluvy a s celým procesom kúpy alebo predaja nehnuteľnosti!

UPOZORNENIE! Zálohu na základe rezervačnej zmluvy nikdy neplaťte v hotovosti, ale vždy ju zaplaťte na špeciálny depozitný účet realitky v banke!

Peter Madleňák
Autor: Peter Madleňák

V realitách som od roku 2005. Realitná kancelária v meste Nitra, pod názvom MADLEŇÁK Reality s.r.o., je miesto, kde ma práca realitného makléra skutočne baví, robím ju preto, že chcem a nie preto, že musím. Odbornosť, bezpečie, serióznosť, dobrá rada, úcta a profesionálny prístup ku klientovi sú základom mojej práce. 

Reality a Nehnuteľnosti je môj svet, môj koníček, moje hobby, preto realitka. Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi a realitnými kanceláriami je pomerne veľký, treba si správne vybrať.

Vytváram 3D video obhliadky, využívam profesionálneho fotografa, zvyšujem hodnotu nehnuteľnosti formou Home Stagingu, pracujem na sociálnych sieťach, všetko s jasným cieľom, predať Vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k Vašej plnej spokojnosti.

Prosím, prečítajte si moje tipy a články. Verím, že vám tieto informácie pomôžu v rozhodovaní a že si pre predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani realitný maklér. Záleží mi na odvedení špičkovej práce a na spokojnosti klienta. Dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa hovoria referencie spokojných klientov. 

Reality vykonávam hlavne v okrese Nitra, mestských častiach mesta Nitra a to Chrenová, Klokočina, Diely, Čermáň, Párovske Háje, Mlynárce, Kynek, Staré mesto, Dražovce, Zobor a okolitých obciach ako Janíkovce, Krškany, Malý a Veľký Lapáš, Cabaj Čápor, Ivanka pri Nitre, Čechynce, Golianovo, Mojmírovce, Branč, Veľký Cetín, Veľký Kýr, Vinodol, Černík, Komjatice, Lehota, Jarok, Veľké Zálužie, Lužianky, Zbehy, Jelšovce, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, Kolíňany, Pohranice, Jelenec, Nové Sady, Čab, Báb, Výčapy Opatovce, Šurianky, Malé Zálužie, Žirany, Lefantovce atď..

Špecializujem sa na byty, rodinné domy, pozemky, komerčné priestory, či už výrobné, skladové, obchodné, reštauračné alebo kancelárske. Pracujem aj s investormi, v mojej ponuke sú aj neverejné, diskrétne ponuky nehnuteľností, vhodné na investíciu. Diskrétnosť je u mňa vždy na 100% zaručená.

Snažím sa mať v ponuke len toľko nehnuteľností, aby som sa im mohol naplno venovať a pracovať s nimi, nie iba inzerovať. Pracujem inak ako ostatný, pre mňa je každá ponuka životný príbeh, pre ktorý robím všetko, aby skončil úspechom. Pre mňa nie ste len číslo, ale človek, osobnosť, ktorá si zaslúži ľudský a profesionálny prístup.

Ako realitný maklér a realitná kancelária som členom Realitnej únie Slovenskej republiky a dodržiavam Realitný kódex.

Ak ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem a porozprávam pri dobrej káve. 

Kvalitné a profesionálne služby zamerané na potreby zákazníka. To je moje tajomstvo úspechu. Pracujem pod svojim vlastným menom, pod vlastnou značkou MADLEŇÁK Reality, neskývam sa za žiadnu inú realitku, moje dobré meno je to, čo Vám ponúkam. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti, je vo väčšine prípadov najväčšou finančnou transakciou života, preto tento krok netreba podceniť a zveriť sa do rúk odborníka. Aj keď potrebujete lekára, tak si vyberiete toho najskúsenejšieho s dobrým menom, ktorý má za sebou stovky úspešných operácii.

 Mojou úlohou je zobrať stres na seba a nechať si Vás užiť kúpu nového domova.peter-madlenak-black-low-res

 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie