Realitný maklér je často psychológ a mediátor.
15. 04. 2020

Realitný maklér je často psychológ a mediátor.

Keď potrebujete operovať napr. "koleno", vyberiete si toho najlepšieho lekára, ktorý má za sebou stovky úspešných operácii a "nebudete sa operovať sami doma", lebo ide o zdravie a to máte iba jedno a poškodenie sa veľakrát už nedá napraviť! Keď idete predávať nehnuteľnosť, je to pre väčšinu ľudí najväčšia finančná transakcia života, veľakrát celého svojho majetku a Vy si vyberiete toho najlacnejšie makléra, neznámu realitku bez referencií, alebo sa to pokúšate spraviť sami?

Riskujete, že sa pripravíte o celý svoj majetok, alebo prerobíte nemalú sumu?

Práca realitného makléra nieje o vyhodení inzercie na bazoš a čakanie na to, že niekto zavolá. Nezavolá, dnes sa klient hľadá cielene, ako "ihla v kope sena". Je to komplexná činnosť od posúdenia technického stavu, lokality, nastavenia správnej ceny, zabezpečenie znaleckého posudku a financovania, vyplatenia pôvodnej hypotéky a nahradenie jej novou, urobenie a investície cca 50-60% z provízie do marketingu (3D obhliadka, legálne video letecké zábery z dronu, platená reklama na sociálnych sieťach a realitných portáloch, letáky, inzercia v tlači a pod.) obhliadky nehnuteľností, preverenie klienta cez špecializovanú firmu, zabezpečenie kompletného právneho servisu autorizovaním zmluvy advokátom s poistením na sumu 1.500.000€, protokolárneho odovzdania nehnuteľnosti, prepis energií.

Realitný maklér je často psychológ a mediátor pre obe strany!

Teraz je doba, keď sa "každý odborník" vyjadruje ku všetkému, čo bolo a čo bude, lebo má "kryštálovú guľu" kde všetko vidí.

V tejto dobe si veľmi dobre rozmyslite svoje rozhodnutia a hlavne sa poradte s niekým, kto má skúsenosti a referencie! Neverte všetkému, čo čítate alebo pozeráte v médiach, často krát sa jedná iba o manipuláciu s verejnosťou v niekoho prospech.

Ja som tu stále pre Vás, keď sa potrebujete nezáväzne poradiť, porozprávať, napíšte, zavolajte, pozrite si moje referencie a nedajte na rady "suseda povedala", väčšinou je to tá najdrahšia rada v živote.

Keď chcete byť so mnou stále v kontakte a informovaný o novinkách, kľudne vyplňte na mojom webe kontaktný formulár a cca raz za mesiac Vám pošlem článok, čo je nové v oblasti realít. Žiadny spam ani reklama, len hodnotné informácie. Odhlásiť sa môžete kedykoľvek.

Ak ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv, lebo takéto dlhé články sa väčšinou nečítajú, ale potreboval som to napísať, lebo to tak cítim a záleží mi na Vás. Ďakujem.

Peter Madleňák
Autor: Peter Madleňák

V realitách som od roku 2005. Práca realitného makléra ma skutočne baví, robím ju preto, že chcem a nie preto, že musím. Odbornosť, bezpečie, úcta a profesionálny prístup ku klientovi sú základom mojej práce. Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi a realitnými kanceláriami je pomerne veľký, treba si správne vybrať.

Vytváram 3D video obhliadky, využívam profesionálneho fotografa, zvyšujem hodnotu nehnuteľnosti formou Home Stagingu, pracujem na sociálnych sieťach, všetko s jasným cieľom, predať alebo prenajať Vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k Vašej plnej spokojnosti.

Prosím, prečítajte si moje tipy a články. Verím, že vám tieto informácie pomôžu v rozhodovaní a že si pre predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani realitný maklér. Záleží mi na odvedení špičkovej práce a na spokojnosti klienta. Dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa hovoria referencie spokojných klientov. 

ikona-praporek-rgb

Reality vykonávam hlavne v okrese Nitra, mestských častiach mesta Nitra a to Chrenová, Staré mesto, Zobor a okolitých obciach ako Janíkovce, Krškany, Malý a Veľký Lapáš, Cabaj Čápor, Ivanka pri Nitre, Čechynce, Golianovo, Mojmírovce, Branč, Veľký Cetín, Veľký Kýr, Vinodol, Černík, Komjatice, Lehota, Jarok, Veľké Zálužie, Lužianky, Zbehy, Jelšovce, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, Kolíňany, Pohranice, Jelenec, Nové Sady, Čab, Báb, Výčapy Opatovce, Šurianky, Malé Zálužie, Žirany, Lefantovce atď..

Špecializujem sa na predaj rodinných domov, pozemkov, komerčných priestorov, či už výrobných, skladových, obchodných, reštauračných alebo kancelárskych. Pracujem aj s investormi, v mojej ponuke sú aj neverejné, diskrétne ponuky, vhodné na investíciu. Diskrétnosť je u mňa vždy na 100% zaručená.

Ako realitný maklér som členom Realitnej únie Slovenskej republiky a dodržiavam Realitný kódex.

realitna-unia-logo

Ak ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem a porozprávam pri dobrej káve. 

Kvalitné a profesionálne služby zamerané na potreby zákazníka. To je moje tajomstvo úspechu. Pracujem pod svojim vlastným menom, pod vlastnou značkou MADLEŇÁK Reality, neskývam sa za žiadnu inú realitku, moje dobré meno je to, čo Vám ponúkam. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti, je vo väčšine prípadov najväčšou finančnou transakciou života, preto tento krok netreba podceniť a zveriť sa do rúk odborníka. Aj keď potrebujete lekára, tak si vyberiete toho najskúsenejšieho s dobrým menom, ktorý má za sebou stovky úspešných operácii.