Ocenenie nehnuteľnosti pre dedičské konanie realitnou kanceláriou.
12. 05. 2023

Ocenenie nehnuteľnosti pre dedičské konanie realitnou kanceláriou.

Ak sa ocitnete v situácii, kedy musíte riešiť dedičské konanie a nehnuteľnosť je súčasťou zdedeného majetkového podielu, je nutné ju oceniť. V tomto článku sa dozviete, ako prebieha ocenenie nehnuteľnosti pre dedičské konanie realitnou kanceláriou a čo k tomu treba.

Ako prebieha ocenenie nehnuteľnosti pre dedičské konanie?

Prvým krokom je nájsť realitnú kanceláriu, ktorá sa zaoberá ocenením nehnuteľností pre dedičské konanie. Táto kancelária má skúsenosti s ocenovaním nehnuteľností a pozná aktuálnu situáciu na trhu s nehnuteľnosťami.

Po vybratí kancelárie sa dohodnete na termíne obhliadky nehnuteľnosti. Realitný maklér z kancelárie príde na miesto a zhodnotí stav nehnuteľnosti, jej polohu, veľkosť, technické vybavenie a ďalšie faktory, ktoré ovplyvňujú jej hodnotu.

Po obhliadke sa realitná kancelária vyjadruje k cene nehnuteľnosti a vydá ocenenie nehnuteľnosti väčšinou do 48 hodín. Toto ocenenie potom slúži ako podklad pre notára na dedičské konanie a určuje hodnotu nehnuteľnosti, ktorú majú dediči v zdedenom majetkovom podieli.

Čo k tomu treba?

Pre ocenenie nehnuteľnosti pre dedičské konanie je dobré mať k dispozícii doklady, ktoré sa týkajú nehnuteľnosti. Ide o výpis z katastra nehnuteľností, katastrálnu mapu (to si zabezpečí realitka), kde je uvedené vlastníctvo nehnuteľnosti a jej popis.

Je dobré mať k dispozícii aj technické informácie, pokiaľ nimi klient disponuje, ktoré súvisia s dedičským konaním, ako sú informácie o veku stavby, veľkosti bytu alebo domu, prípadných investíciách do rekonštrukcie alebo modernizácie. Tieto investície môžu ovplyvniť hodnotu nehnuteľnosti a je dôležité ich zohľadniť pri ocenení. Tieto informácie pomôžu realitnej kancelárii pri určovaní hodnoty nehnuteľnosti.

Záver

Ocenenie nehnuteľnosti pre dedičské konanie je dôležitým krokom pri riešení dedičského konania, kde je nehnuteľnosť súčasťou zdedeného majetkového podielu. Realitná kancelária MADLEŇÁK Reality s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti ocenovania nehnuteľností vám pomôže určiť správnu hodnotu nehnuteľnosti a vydá vám ocenenie, ktoré slúži ako podklad pre dedičské konanie.

Ak sa ocitnete v podobnej situácii a potrebujete oceniť nehnuteľnosť pre dedičské konanie, môžete sa obrátiť na mňa, realitného makléra s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti ocenovania nehnuteľností v okrese Nitra. Kontaktujte ma prostredníctvom kontaktného formulára alebo telefonicky, rád vám pomôžem.

Pokiaľ sa následne rozhodnete nehnuteľnosť predať prostredníctvom mňa, poplatok za vystavenie potvrdenia vám vrátim v plnej výške a budete ho mať zadarmo.

Pozor! Nejedná o znalecký posudok robený súdnym znalcom, ale o "Vyjadrenie k predpokladanej trhovej hodnote Nehnuteľnosti"

 

 

Peter Madleňák
Autor: Peter Madleňák

V realitách som od roku 2005. Realitná kancelária v meste Nitra, pod názvom MADLEŇÁK Reality s.r.o., je miesto, kde ma práca realitného makléra skutočne baví, robím ju preto, že chcem a nie preto, že musím. Odbornosť, bezpečie, serióznosť, dobrá rada, úcta a profesionálny prístup ku klientovi sú základom mojej práce. 

Reality a Nehnuteľnosti je môj svet, môj koníček, moje hobby, preto realitka. Prečo vznikli tieto stránky?

Aby som tu prezentoval, že keď dvaja robia to isté, nikdy to nie je to isté. Je všeobecne známe, že rozdiel medzi maklérmi a realitnými kanceláriami je pomerne veľký, treba si správne vybrať.

Vytváram 3D video obhliadky, využívam profesionálneho fotografa, zvyšujem hodnotu nehnuteľnosti formou Home Stagingu, pracujem na sociálnych sieťach, všetko s jasným cieľom, predať Vašu nehnuteľnosť za čo najvyššiu cenu k Vašej plnej spokojnosti.

Prosím, prečítajte si moje tipy a články. Verím, že vám tieto informácie pomôžu v rozhodovaní a že si pre predaj nehnuteľnosti zvolíte tú správnu cestu.

Za každým predajom nehnuteľnosti sa totiž skrýva ľudský príbeh. A to je dôvod, prečo by nikto nemal tak dôležitý životný krok podceňovať. Ani predávajúci, ani realitný maklér. Záleží mi na odvedení špičkovej práce a na spokojnosti klienta. Dbám na svojom dobrom mene a povesti. Za mňa hovoria referencie spokojných klientov. 

Reality vykonávam hlavne v okrese Nitra, mestských častiach mesta Nitra a to Chrenová, Klokočina, Diely, Čermáň, Párovske Háje, Mlynárce, Kynek, Staré mesto, Dražovce, Zobor a okolitých obciach ako Janíkovce, Krškany, Malý a Veľký Lapáš, Cabaj Čápor, Ivanka pri Nitre, Čechynce, Golianovo, Mojmírovce, Branč, Veľký Cetín, Veľký Kýr, Vinodol, Černík, Komjatice, Lehota, Jarok, Veľké Zálužie, Lužianky, Zbehy, Jelšovce, Nitrianske Hrnčiarovce, Štitáre, Kolíňany, Pohranice, Jelenec, Nové Sady, Čab, Báb, Výčapy Opatovce, Šurianky, Malé Zálužie, Žirany, Lefantovce atď..

Špecializujem sa na byty, rodinné domy, pozemky, komerčné priestory, či už výrobné, skladové, obchodné, reštauračné alebo kancelárske. Pracujem aj s investormi, v mojej ponuke sú aj neverejné, diskrétne ponuky nehnuteľností, vhodné na investíciu. Diskrétnosť je u mňa vždy na 100% zaručená.

Snažím sa mať v ponuke len toľko nehnuteľností, aby som sa im mohol naplno venovať a pracovať s nimi, nie iba inzerovať. Pracujem inak ako ostatný, pre mňa je každá ponuka životný príbeh, pre ktorý robím všetko, aby skončil úspechom. Pre mňa nie ste len číslo, ale človek, osobnosť, ktorá si zaslúži ľudský a profesionálny prístup.

Ako realitný maklér a realitná kancelária som členom Realitnej únie Slovenskej republiky a dodržiavam Realitný kódex.

Ak ste sa dočítali až sem, máte môj obdiv a ďakujem Vám. Pokiaľ Vás čokoľvek ďalšieho zaujíma, neváhajte ma kontaktovať. Rád sa s Vami stretnem a porozprávam pri dobrej káve. 

Kvalitné a profesionálne služby zamerané na potreby zákazníka. To je moje tajomstvo úspechu. Pracujem pod svojim vlastným menom, pod vlastnou značkou MADLEŇÁK Reality, neskývam sa za žiadnu inú realitku, moje dobré meno je to, čo Vám ponúkam. Predaj alebo kúpa nehnuteľnosti, je vo väčšine prípadov najväčšou finančnou transakciou života, preto tento krok netreba podceniť a zveriť sa do rúk odborníka. Aj keď potrebujete lekára, tak si vyberiete toho najskúsenejšieho s dobrým menom, ktorý má za sebou stovky úspešných operácii.

 Mojou úlohou je zobrať stres na seba a nechať si Vás užiť kúpu nového domova.peter-madlenak-black-low-res

 

Používame cookies na optimalizáciu našich webových stránok a našich služieb. Ďalšie informácie o cookies nájdete tu.

Nastavenie